בלוג/מאמרים

מדרגות חיצוניות לגג: עיצוב עמיד ומשתלם

לבתי רבים, גרם מדרגות חיצוני לגג הוא אפשרות אטרקטיבית לחיסכון במקום, ללא ורך להתקין גרם מדרגות בגבולות הקירות, כך שניתן למקסם את תועלת החלל. זוהי אפשרות פופולרית עבור בתים שדורשים גישה חיצונית של הגעה לגג, ובמיוחד חללים מעל מוסכים מנותקים.

תכנון גרם מדרגות חיצוניות לגג

במהלך תכנון גרם מדרגות חיצוניות לגג, המומחים של שחם-אופק ביצוע מקפידים על פשטות וחוזק, כשהעמידות ניצבת בראש סדר העדיפויות. ניתן גם להשיג עיצוב אטרקטיבי באמצעות אפשרויות עיצוב גרם המדרגות הקיימות, ובמהלך עיצובים מורכבים, כמו גרם מדרגות לולייני, יש לקחת בחשבון את שיקולי מזג האוויר בבחירת אפשרויות ההתקנה

תכנון מדרגות פתוחות הוא סגנון עיצוב רצוי תמיד מכיוון שאפשרות זו מפחיתה את מידת המדרגות המושפעות ממזג האוויר. גרם מדרגות עם עליות מוצקות עשוי להתנהג כמו מפרש לתפוס את הרוח, מה שמוביל לתוחלת חיים קצרה יותר. מדרגות פתוחות, לעומת זאת, יאפשרו לרוח לעבור במבנה, גם לנזק מים מכל כיוון המדרגות, עם מניעת הצטברות מים ורקב.

הכנת מדרגות חיצוניות לגג

אם אתם בוחרים התקנת מדרגות חיצוניות לגג, צירים מרובעים וחדשים הם האפשרות הטובה ביותר, מכיוון שבחירה זו מפחיתה את המרחבים שבהם מים עלולים להצטבר, וסגנון זה מאפשר גימור חזק.

כדי להבטיח שהמדרגות יחזיקו מעמד, המומחים של שחם-אופק ביצוע מטפלים באופן מקצועי בגרמי מדרגות חיצוניים, עם מבחר רחב של חלקי מדרגת אטרקטיביים גרם מדרגות חיצוניות יכול להיות מושך מבלי להיות יקר כמו אפשרויות חומרים אחרים, וזוהי בחירה חכמה מכיוון שהתקנה מקצועית ונכונה מאפשרת ניקוז יעיל של מים למניעת טחב וריקבון.

מדרגות חיצוניות לבית

מדרגות חיצוניות לבית יכולות להיות המפתח בהשגת העיצוב הכללי של גרם המדרגות. הנה כמה היבטים שחשוב לדעת במהלך תכנון המדרגות. לגרמי מדרגות חיצוניים לבית יש מטרה חשובה: לחבר פיזית מפלס אחד של הבית, למפלס אחר, כולל מפלס מפוצל, חיבור בין שתי קומות של הבית, או חיבור בין קומת הקרקע לגג, או התקנת מדרגות חיצוניות לקומה שנייה.

אבל מדרגות חיצוניות לבית נהדרות גם לתפקודים אחרים. להשפעה על תחושת הבית והאופן בו הוא מואר באופן טבעי, עם זרימה כללית של עיצוב. המומחים של שחם-אופק ביצוע ימליצו לכם על כמה שיטות שונות בהן ניתן להשתמש בגרמי מדרגות בעיצוב החיצוני של ביתכם, עם התאמת החומרים וסגנונות העיצוב לצרכים ולהעדפות שלכם.

גרם מדרגות מעוצב בקפידה

מה עושים כשרואים לראשונה גרם מדרגות חיצוניות? רוב הסיכויים הם שעיצוב מוקפד מעורר התפעלות. גרם מדרגות חיצוניות לגג מספק חיבור ויזואלי באותה מידה שהוא פיזי, וזו הזדמנות שיכולה ללכת לאיבוד עם הצורך לבחור בין מגוון העיצובים הזמינים.

גרמי מדרגות יכולים לפתוח בית חזותית, וליצור רושם נפשי של קנה מידה ושל נפח, אפילו בבתים קומפקטיים מאוד.

חשוב להבין את המונחים המקצועיים של התקנת מדרגות

במהלך התקנת מדרגות חיצוניות לגג או בכל פרויקט אחר של התקנת מדרגות, אנשי המקצוע שלנו ידברו איתכם במונחים מקצועיים שכדאי שתהיו מוכנים אליהם:

“עליות”. זהו מונח שמתאר את החלק האנכי של גרם המדרגות. עלייה ציינת את הגובה בו גרם המדרגות עובר.

רום. הפרש הגובה בין שני שלחים עוקבים.

שלח או מדרך. החלק שעליו דורכים במהלך העלייה במדרגות.

פודסט. מישור אופקי שמשמש כהפסקי בין שתי מדרגות. מישור זה דרוש לאיזון מאמץ העלייה במדרגות ועל מנת לאפשר התקנת מדרגות במתלול נוח צמוד לקרקע ללא תלילות מוגזמת.

מהלך. רצף של כמה רומים ושלחים.

גרם מדרגות. מערכת מדרגות שברוב המקרים בנויה מלפחות פודסט אחד באמצע וכמה מהלכים.

מיתרים. מרכיבי הצד שתומכים במדרגות ובעליית המדרגות.

יש עוד כמה מונחים מקצועיים אחרים, אבל מונחים אלו הם היסודות המשמשים לתיאור התקנת מדרגות חיצוניות או פנימיות מסוגים שונים.

מדרגות חיצוניות לגג יכולות לפתוח את הבית

אם נוצרת פרטיות באמצעות הסתרת המיקום שאליו מובילות המדרגות, ההפך מתרחש. פתיחת נפח הבית שלכם יכולה להתרחש באמצעות יצירת שטחים פתוחים בראש המדרגות, כך שהתקנת מדרגות חיצוניות לגג יכולה להוביל לחדר משפחה בקומה העליונה, או פשוט למקום קטן שאפשר לשבת בו, שיוצר אזור ספרייה אינטימי. סגנון עיצוב זה מוביל את העין למעלה, לחוות את הפתיחות של הבית שלכם.

המומחים של שחם-אופק ביצוע יסייעו לכם להחליט על התקנת מדרגות חיצוניות לגג שיתאימו לביתכם ולהעדפותיכם, כמו גם להחליט מה יהיה בראש המדרגות ומה יהיה בתחתית, ומה הסיפור הוויזואלי של המסע מקצה אחד של גרם המדרגות לקצה האחר.

חשיבות התאורה לבטיחות

תאורה יוצרת השפעה דרמטית לגרם מדרגות חיצוניות לגג, בשעות הלילה והיום. תאורה ברמה נמוכה המשמשת למדרגות, או רצועות LED, תיצור אפקט אחד, ולחלופין, תאורת תליון תיצור תכונה גם במהלך היום.

חשוב רק להיות מודעים לאופן שבו אתם מחליפים נורות כך שהתאורה תוכל להשיג את המטרה של בטיחות גרם המדרגות.

מדרגות חיצוניות לגג: שאלות ותשובות

מה זה גרם מדרגות חיצוניות לגג?

מדרגות חיצוניות לגג מעוצבות ועמידות בפני פגעי מזג האוויר תוך אפשרות עיצוב מרשימה של מדרגות חיצוניות לבית פרטי או לבניינים משותפים.

ברוב המקרים, מדרגות חיצוניות משמשות ככניסה רשמית, ויש להן תפקיד משמעותי בהגדרת סגנון העיצוב לשאר המבנה.

מהן הדרישות של גרם מדרגות איכותי?

אלו הדרישות של תכנון גרם מדרגות איכותי:

  •         המדרגות צריכות להיות ממוקמות באופן מרכזי כך שתהיה נגישות מכל פינה בבניין.
  •         רוחב המדרגות צריך להיות תקני.
  •         אורך המדרגות צריך להיות בטוח.
  •         גובה המדרגות צריך להיות נוח לעלייה או ירידה.
  •         מידות מדרגות חוץ צריכות להתאים להנחיות הבניה והתקנים.
  •         החומרים צריכים להתאים לעמידות לטווח הארוך.

אילו סגנונות עיצוב קיימים למעקה המדרגות?

המומחים בתחום ימליצו לכם גם על מגוון חומרים בהם ניתן להשתמש להתקנת מעקה למדרגות חיצוניות לגג. יש מעקות עץ פתוחים, זכוכית ופלדה, או לוחות פלדה או לוחות אלומיניום מצופים אבקה.

מגוון הבחירות הוא עצום, והבחירה הנכונה שלכם צריכה להיות מונעת על ידי שיקול האסתטיקה הכוללת שאתם מחפשים לבית והתקציב שלכם.

האם מדרגות חיצוניות לגג צריכות להיות גלויות או נסתרות?

מדרגות חיצוניות לגג זמינות גם באפשרות התקנה חשאית, כך שתוכלו להתייחס אליהן כאל הזדמנות ליצור פרטיות בביתכם. מדרגות יכולות להציע תחושת סקרנות וסודיות למקום שאליו הן מובילות כשאין אפשרות לראות באופן ברור מה נמצא בקצה השני שלהן.

הן יכולות לשמש כמעבר חזק בין השטח החיצוני של הבית לבין הגג, ולחבר בין הגג לשטחים הפרטיים של הבית בקומה העליונה. האופן שבו הצוות המקצועי של שחם-אופק ביצוע מתכננים את המדרגות החיצוניות שלכם, יכול למנוע ממבקרים בביתכם להרגיש שנכון להשתמש במדרגות כדי להגיע לגג, אם זו אינה המטרה שלכם.

בשורה התחתונה, האם גרם מדרגות חיצוניות יכול להיות כוכב העיצוב של הבית

גרמי מדרגות חיצוניות לגג יכולים ליצור אלמנט אסתטי פיסולי וחזק מאוד בביתכם. כמובן שיש את גרמי המדרגות המפוארים והיוקרתיים, אבל אפשר למצוא גם עיצובי מדרגות חיצוניות בהתאמה לכל שיקולי התקציב וההעדפות, ובבתים מודרניים ניתן להשתמש בפלדה ועץ.

בעוד שהעלויות להתקנת גרם מדרגות חיצוניות לגג יכולות להשתנות באופן משמעותי, המחירים יכולים לעבוד גם ברמה התקציבית וגם ברמה הכלכלית.

אבל בשיקולי התקציב, חשוב להבין שהתעריף נקבע בהתאם לטרת התקנת המדרגות, כך למשל, מחיר מדרגות חיצוניות למרתף שונה ממחיר מדרגות חיצוניות לגג, אבל כך או אחרת, חגיגת גרם המדרגות כיצירה פיסולית ועיצובית יכולה להיות זמינה גם בסגנונות עיצובים קטנים יותר.

 

מה חדש?

דילוג לתוכן