בלוג/מאמרים

ייצור מדרגות: כל מה שצריך לדעת על המגוון העשיר של הסגנונות החדשניים

מדרגות נחשבות לפריטי האדריכלות הנפוצים ביותר בבניינים ציבוריים רבים או בבתים פרטיים. אנשים עולים ויורדים במדרגות בלי לתת את הדעת על העובדה שבנייתן היא מדע של סט כללים וקודי בניה ספציפיים. 

ייצור מדרגות, מבית אופק ביצוע,  לחיבור בין קומות בבתים פרטיים, כחדר מדרגות בבניין מגורים משותף, או לבניינים מסחריים וציבוריים, זמין במגוון סגנונות, כמו למשל מדרגות ספירליות או ישרות, או כל סגנון עיצוב מועדף אחר שמתאים לבניין. 

לכל גרם מדרגות יש את הטכנולוגיה והפרמטרים שלו, ובאתר החברה תוכלו להתרשם מסגנונות הבניה של המדרגות הנפוצות והפופולריות ביותר שהצוות שלנו יתקין במבנה שלכם במקצועיות ובמומחיות.

מגוון סגנונות ייחודיים בייצור ועיצוב מדרגות

בתהליך ייצור מדרגות, חשוב לזכור שהמדרגות צריכות להיות בטוחות ונוחות לשימוש, בהתאם למטרת הבנייה וההתאמה לסגנון המבנה. הנה כמה סגנונות נפוצים של מדרגות שתוכלו להזמין?

מדרגות למפלס בין אמצעי. שמוביל מהמפלס התחתון למפלס העליון של בית פרטי.

מדרגות חיצוניות. למשל מדרגות שמובילות מהגינה או מהכניסה לבית, אל פתח הבית.

מדרגות לעליית גג. מחברות בין הקומה האחרונה של הבית אל עליית הגג.

ייצור מדרגות זמין במספר סוגים אחרים כולל מדרגות סליליות או ישרות, וכשאתם בוחרים את הסגנון המועדף עליכם, חשוב להגדיר תחילה את המקום בו יותקן גרם המדרגות. עיצוב ספירלה, למשל, לא יכול להתאים לכל מבנה, בדיוק כפי שמדרגות ישרות פחות יתאימו לבנייה מודרנית.

תנועה קלה ובטוחה

כדי להקל על התנועה בגרם מדרגות מוכנות או גרם מדרגות שמעוצב ומיוצר בהתאמה אישית, קיימות פלטפורמות מיוחדות שמאפשרות רגיעה תוך כדי עלייה או ירידה במדרגות. פונקציה נוספת של פלטפורמה כזו בעיצוב מדרגות סיבוביות היא הרכבת המדרגות בכל כיוון מסוים. אם מרחיבים את המדרגות ב-90 או 180 מעלות, ניתן לחסוך במקום. ייצור מדרגות בסגנון כזה נקרא רבע סיבוב וחצי מסולסל, בהתאמה. 

אם המדרגות בנויות בכיוונים שונים, סגנון הבנייה שלהן נקרא נדנדה, ובהתאם למיקום אליו מסתובבות המדרגות, כלומר, נגד כיוון השעות או בכיוון השעון יחסית זו לזו, מדרגות יכולות להיות מסוג שמאל או ימין, והבנייה מתבצעת בהתאם לדרישות הבסיסיות לתכנון מדרגות:

 • המדרגות צריכות לאפשר תנועה חופשית של שני אנשים, כלומר, רוחב המדרגות צריך להיות לא פחות משישים סנטימטרים;
 • גובה המדרגות עד לתקרה חייב להבטיח תנועת אדם שאינו צריך להתכופף, כלומר, לא פחות משני מטרים בין התקרה למדרגות.
 • אם המדרגות נבנות בסגנון פתוח, כלומר, ללא קירות תומכים משני הצדדים, חייב להיות מותקן מעקה משני צידי המדרגות, לשם הבטיחות.

חומרים לייצור מדרגות

ניתן להשתמש בחומרים רבים לפרויקט ייצור מדרגות, והן יכולות להיות מיוצרות ממתכת, עץ, שיש, בטון, או לבנים. בחירת החומר תלויה בתנאים המשמשים את הסביבה החיצונית בתכנון זה. מתכת, לבנים, או בטון משמשים לבניית מדרגות מחוץ לבית, ואם הבחירה למדרגות החיצוניות היא מעץ, יש לבצע עיבוד מחדש של העץ.

סוגים שונים של עץ ומתכת משמשים בעיקר למדרגות פנים. החומר העמיד יותר הוא מתכת, אבל בניית מדרגות מתכת היא תהליך שנמשך זמן רב יותר מאשר בניית המדרגות מחומרים אחרים.

לכן, בהתאם לסוגי החומרים והסגנונות הזמינים, תוכלו לקבוע איזה סוג מדרגות לבית או למבנה המסחרי שלכם יתאים לכם.

ייצור מדרגות בסגנון טבעי

בשילוב עם הגודל והצורה, חומרי הבנייה המשמשים לתהליך ייצור מדרגות יכולים גם הם להפוך גרם מדרגות פשוט לכדי יוקרתי לחלוטין. הבחירה בחומרים טבעיים איכותיים כמו עץ קשה או אבן שיש אמיתית לגרם מדרגות לגלריה, למשל, מספק עיצוב יפה שכרוך בתחזוקה נמוכה. זהו סגנון עיצוב הצהרתי, מושך את העין ועומד במבחן הזמן.

אי אפשר לטעות כשבוחרים חומרים טבעיים איכותיים. הם נצחיים מנקודת מבט עיצובית ומהותית, ונראים תמיד מדהים.

גרמי מדרגות בסגנונות רגילים

גרמי מדרגות בסגנונות רגילים בנויים למטרות יעילות וברוב המקרים הם אינם נבנים בבתים פרטיים אלא כחדרי מדרגות של בניינים משותפים, וברוב המקרים הם מיוצרים בסגנונות אחידים ושגרתיים של הפסקות בין מסלולי המדרגות, כך שהעלייה והירידה במדרגות תהיה קלה יותר.

אפשר גם להתקין חלון גדול נחמד שיאפשר הכנסת קצת אור טבעי לחלל המדרגות ויתמוך בבטיחות ותחושת הנוחות. אחת השיטות לחסוך בעלויות ייצור מדרגות היא שימוש בציפויים למדרגות, אבל חשוב לקחת בחשבון שהחומרים האלה אינם עמידים כמו עץ קשה או אבן, ויהיה צורך להחליף אותם בתדירות גבוהה יותר עם הזמן כתוצאה מבלאי.

בחירת גרם מדרגות

אם ייצור מדרגות בסגנון לולייני גדול מתאים לכם, ואם אתם אוהבים את התחושה של שטחים פתוחים גדולים, ומראה מרשים כשאתם פותחים את דלת הכניסה של הבית, הצוות המקצועי של אופק ביצוע יתכנן עבורכם בהתאמה אישית גרם מדרגות מיוחדות בסגנון המועדף עליכם ושמתאים לעיצוב הבית.

בחלק מהבתים יש מדרגות חיצוניות שמובילות ממפלס הרחוב אל הכניסה או מחוץ לבית אל הגינה, בריכת השחייה או אזור חיצוני אחר. ייצור מדרגות לגינה חיצוניות צריך להתאים לעיצוב הבית או הגינה, והעדיפות היא לחומרים טבעיים.

ייצור גרם מדרגות בבתים פרטיים יכול גם להיות יתרון כשאתם מוכרים את הבית, מכיוון שקונים אחרים עשויים גם הם ליהנות מהתחושה המרווחת הפתוחה הזאת.

ייצור מדרגות: שאלות ותשובות

מה צריך לקחת בחשבון בבחירת חברה שמבצעת פרויקט ייצור מדרגות?

כדי לבחור את החברה המתאימה שתייצר ותתקין את גרם המדרגות שלכם, יש כמה שיקולים שכדאי לקחת בחשבון, למשל:

 • ייצור מדרגות בשיטות מתקדמות.
 • מוניטין של מקצועיות חסרת פשרות.
 • שירות אדיב ומסור.
 • ייצור מדרגות מחומרים עמידים.
 • בחירת מדרגות שאינן דורשות תחזוקה גבוהה.
 • פתרונות עיצוב בהתאמה אישית.
 • אחריות לביצוע הפרויקט
 • התקנה מקצועי עם גימור איכותי.

אילו חומרים משמשים לייצור מדרגות?

החומרים הפופולריים המשמשים לייצור מדרגות הם עץ, שיש, בטון, מתכת או אבן.

האם חובה להתקין מעקה לכל גרם מדרגות?

מעקה למדרגות מותקן קודם כל מטעמי בטיחות, והבחירה היא נושא מהותי בכל פרויקט של ייצור מדרגות. לכל גרם מדרגות, ללא קשר לכמות המדרגות שהוא מכיל, או המיקום בו הוא מותקן, יש להקפיד על התקנת מעקה איכותי שיספק תחושת ביטחון מלאה לכל אדם, בכל גיל, שעולה או יורד במדרגות.

על מה חשוב להקפיד בהתקנת מעקה למדרגות?

קיימים מספר שיקולים שיש לתת עליהם את הדעת במהלך התקנת מעקה למדרגות. היות והשיקול הראשון הוא הבטיחות, חשוב לוודא שהמעקה תקני ומתאים לגרם המדרגות. חוץ מזה, המעקה צריך להיות מעוצב בטקסטורה מחוספסת, כי מעקה חלק עלול לגרום להחלקת אחיזת היד.

לסיום, לא משנה איזה סגנון של מדרגות אתם בוחרים, ההקפדה הראשונה היא על הבטיחות

נפילות נחשבות לגורמים המובילים לפציעות ולמקרי מוות שאינם מכוונים בבתים ובמבנים ציבוריים, ולכן יש להפעיל שיקול דעת קפדני לגבי בטיחות ייצור מדרגות מכל סוג, בין אם הבחירה היא במדרגות מפוארות, רגילות, פנימיות או חיצוניות.

יש להקפיד על התקנת מעקות משני צידי גרם המדרגות, ולהסיר מפגעים כמו חפצים שעלולים לגרום לנפילות. שיקול נוסף הוא הקפדה על תאורה מקיפה בגרם המדרגות, במיוחד אם יש בבית ילדים או קשישים.

המומחים של אופק ביצוע מתמחים בתהליכי ייצור מדרגות, כולל התקנה והתאמה אישית לסגנון המבנה שלכם והעדפותיכם. אנחנו משתמשים בחומרים האיכותיים ביותר, לבנייה בטוחה של גרם מדרגות מהנה ויפה. אז בואו נדבר על צרכי המדרגות שלכם ונבחר ביחד את הסגנון שיהפוך את הבית שלכם ממיוחד למדהים.

מה חדש?

דילוג לתוכן